Dosadašnji učesnici

Od osnivanja do danas na Festivalu je prikazano više od 500 pozorišnih produkcija sa raznih strana sveta, Evrope i zemlje domaćina Srbije. Od toga je oko 400 bilo prikazano u okviru takmičarskog programa, uključujući predstave sledećih pozorišta:

Albanija

Narodno pozorište lutaka, Tirana (2004)

Austrija

MOKI teatar, Beč (2003, 2005, 2007, 2008)
Pozorište lutaka „Trittbrettl“, Presbaum (2006)
Teatar figura Karin Šefer, Nojzidl am Ze/Beč (2009, 2013)

Belorusija

Beloruski teatar “Ljalka”, Vitebsk (1999, 2000, 2010)
Mogiljevsko oblasno pozorište lutaka, Mogiljev (2001)
Minsko regionalno pozorište lutaka “Batlejka”, Molodečno (2003)
Belorusko državno pozorište lutaka, Minsk (2004)
Brestsko pozorište lutaka, Brest (2006, 2010)
Grodnensko pozorište lutaka, Grodno (2007, 2008, 2013)

Bosna i Hercegovina

Lutkarsko pozorište, Mostar (2000, 2001, 2004, 2007)
Lutkarsko kazalište, Mostar (2002)
SARTR, Sarajevski ratni teatar, Sarajevo (2003, 2005)
Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka (1996, 1998, 1999, 2000, 2006, 2008, 2009, 2011, 2012)
Studio lutkarstva Sarajevo i SARTR teatar, Sarajevo (2016)

Brazil

Pozorište „Opera na Mala“, Sao Paulo (2011)

Bugarska

Državno pozorište lutaka, Silistra (1994)
Centralno pozorište lutaka, Sofija (1998, 1999, 2005)
Teatar „Atelje 313“, Sofija (2004, 2007, 2009, 2011)
Državno pozorište lutaka, Plovdiv (1995)
Državno pozorište lutaka, Varna (1996, 2006)
Državno pozorište lutaka, Vidin (1997, 2001, 2010, 2013)
Dramsko-lutkarsko pozorište “Konstantin Veličkov”, Pazardžik (2000, 2002, 2003)
Pozorište „Vesel“, Veliko Trnovo (2014)

Crna Gora

Dječje pozorište, Podgorica (1994, 1997, 1999)
Gradsko pozorište, Podgorica (2001, 2014, 2015, 2016)
Gradsko pozorište, Nikšić (2000)

Češka

Pozorište lutaka na kraljevskom putu, Prag (1996)
Pozorište DRAK, Hradec Kralove (2003, 2005)
Naivni teatar, Liberec (2006)
Teatar “ALFA”, Plzen (2007, 2009)
Pavel Vangeli – glumac i lutke, Prag (2010)
Južnočeško pozorište, Češke Budejovice (2011)

Čile

Pozorište lutaka Davida Zuazole, Santjago (2012)

Egipat

Kairsko pozorište lutaka, Kairo (2012)

Estonija

Estonsko državno pozorište lutaka, Talin (2006, 2008)
Pozorište „Tuleveski“, Jihvi (2014)

Finska

Pozorište lutaka „Sampo“, Helsinki (1996, 2003)

Francuska

Pozorište “Ogledalce” (Théâtre du Petit Miroir), Pariz (2006)
Pozorište “Poantir 23” (“Pointure 23”), Pariz (2007)
Pozorište „Garin Trousseboeuf“, Savne (2008)
Barbara Meloa, Šarlevil – Mezijer (2009)
Pozorište „Turak“, Lion (2010)
Pozorište Žan-Pjera Leskoa, Fontene-su-Boa (Pariz) (2011)
Teatar Bufu, Anbon, Francuska (2012)
Teatar Luten, Balma (2013)

Grčka

Pozorište lutaka “Tiritomba”, Larisa (1999, 2000)
Marionetsko pozorište, Vasilika (2005)
Pozorište lutaka „Hop sinjor“, Atina (2015)

Gruzija

Profesionalno državno pozorište lutaka i mladih, Batumi (2014)

Hrvatska

Dječje kazalište Branka Mihaljevića, Osijek (2000, 2001, 2016)
Zagrebačko kazalište lutaka, Zagreb (2002, 2003, 2004, 2006, 2008, 2009, 2011, 2015)
Gradsko kazalište lutaka, Rijeka (2005, 2008, 2013)
Gradsko kazalište lutaka, Split (2007)
Kazalište Mala scena, Zagreb (2012)

Indija

Vinod Bat & družina, Džajpur, Radžastan (2014)
Zadužbina za lutkarsku umetnost „Katkata“, Nju Delhi (2015)

Iran

Grupa “Jabukovo drvo”, Teheran (2007)
Pozorište „Arija“, Teheran (2011)

Italija

Piccoli di Podrecca, Trst (2003)
Di Pietro-Colombaioni, Rim (2000)
Teatar nogu (TEATRO DEI PIEDI), Rim (2006)
Umbrijsko pozorište figura (TIEFFEU), Peruđa (2002)
Malo pozorište “Đulare”, Bolonja (2005)
Filji Darte (Deca umetnosti) Cuticchio, Palermo (1998)
Pozorište „Cahes“, Skandiči (Firenca) (2011, 2015)
Teatro Verde, Rim (2012)
Pozorište lutaka „La capra ballerina“, Akvapendente (2013)

Izrael

Pozorište “Koom-Koom”, Jerusalim (2006)
Galilejsko multikulturalno pozorište, Merom Hagalil (2009)
Pozorište za decu i mlade „Orna Porat“, Tel Aviv (2010)

Japan/Češka

Umetničko pozorište Norija Save, Saporo/Prag (2009)

Japan

YUKI Puppet Works, Kamakura (2013)
Pozorište „Žanr : siva = groteska s egoističnim predmetima i podaničkim telima“, Tokio (2014, 2015)

Jermenija

Državno pozorište lutaka „Hovhanes Tumanjan“, Jerevan (2011)

Kanada

Šašave senke, Montreal, Kvebek (2016)

Kazahstan

Oblasno pozorište lutaka „Alakaj“, Aktobe (2011)

Kina

Marionetsko pozorište, Čaodžou (2000)
Pozorište lutaka “Maslačak”, Džangdžou (2005)
Pozorište lutaka, Džangdžou (2006)
Šangajsko pozorište lutaka, Šangaj (2007)

Kolumbija

Pozorišna fondacija „Majka Zemlja“, Palmira (2016)

Letonija

Državno letonsko pozorište lutaka, Riga (2005)

Litvanija

Pozorište lutaka, Kaunas (2002)
Pozorište “Lele”, Vilnius (2005)

Mađarska

Pozorište „Kolibri“, Budimpešta (1994, 1995, 1999)
Budimpeštansko pozorište lutaka, Budimpešta (1996, 1997, 2003, 2005, 2007, 2008, 2010, 2013, 2014)
Pozorište “Labudova pesma” (Hattyu-Dal), Budimpešta (2002)
Pozorište „Levendula“, Pečuj (1998)
Pozorište lutaka “Ciroka”, Kečkemet (2000, 2004, 2012)
Pozorište lutaka “Vojtina”, Debrecen (2001, 2006)
Pozorište lutaka „Kever Bela“, Segedin (2008, 2010, 2012)
Pozorište lutaka ”Bobita”, Pečuj (2009, 2013)
Inversedance – Trupa Zoltana Fodora, Budimpešta (2015)

Makedonija

Pozorište za decu i mlade, Skoplje (1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2005, 2009, 2012, 2013)

Meksiko

Pozorište „Muf“, Meksiko (1996)
Pozorište lutaka „La kukarača“, Halisko (2015)

Moldavija

Marionetsko pozorište, Kišinjev (2001)
Republičko pozorište lutaka “Likurič”, Kišinjev (2004)

Nemačka

Gradsko pozorište lutaka, Magdeburg (1996)
Pozorište lutaka „Waidspeicher“, Erfurt (1998)
Pozorište lutaka, Erfurt (2003)
Daleko pozorište (Das Weite Theater), Berlin (2000, 2011)
Pozorište “Bajka” (Theater Mär), Hamburg (2002)
Theaterwerkstatt, (Pozorišna radionica), Hanover (2004)
Pozorište “Handgemenge”, Berlin (2007)
Teatar smeha, Frankfurt na Odri (2015)

Norveška

Mačkino pozorište lutaka, Tensberg (2015)

Peru/Velika Britanija

Teatar Hozea Navara, Lima/London (2011)

Poljska

Pozorište lutaka “Guliver”, Varšava (1996, 2005, 2008, 2013)
Državno pozorište lutaka „Rabcio“ , Rabka (1995, 1998, 2000)
Opolsko pozorište lutaka, Opole (1997)
Teatar lutke i glumca, Lomža (1999, 2008, 2015)
Pozorište lutaka “Nešto malo” (CoNieco), Bjalistok (2001, 2004)
Lutkarski teatar „Tęcza“, Slupsk (2002)
Teatar animacije, Poznanj (2003)
Pozorište “Maska”, Žešov (2006, 2009, 2010)
Pozorište “K3”, Bjalistok (2007)
Olštinsko pozorište lutaka, Olštin (2011)
Pozorište lutke i glumca, Valbžih (2012)
Pozorište lutaka Bjalistok, Bjalistok (2014)
Pozorište Baj, Varšava (2016)

Rumunija

Pozorište lutaka “Kolibri”, Krajova (1994, 2003, 2004, 2006)
Narodno pozorište, Krajova (2006)
Lutkarsko pozorište „Candarika“ (Tandarica), Bukurešt (1995, 1996, 2010, 2012)
Pozorište „Ariel“, Tirgu Mureš (1997, 2011, 2016)
Teatar “Gong”, Sibiju (1999)
Pozorište lutaka “Vasilache”, Botosani (2001)
Gradsko pozorište “Csiky Gergely”, Temišvar (2002)
Pozorište lutaka “Baia Mare”, Baia Mare (2005, 2009)
Pozorište lutaka “Puk”, Kluž Napoka (2007)
Dečje pozorište “Arlekin”, Brašov (2008)
Mađarsko pozorište – Trupa „Liliput“, Oradea (2011)
Pozorište lutaka „Prikindel”, Alba Julija (2012)
Ilona Hrestik, Bukurešt (2014)
Klasično pozorište „Joan Slavič“, Arad (2015)
Pozorište „Jon Kreanga“, Bukurešt (2016)

Rusija

Državni akademski teatar komedije „N. P. Akimov“, Sankt Peterburg (1994)
Dramski teatar “V.F. Komisarževskaja”, Sankt Peterburg (1995)
Sanktpeterburško državno dečje dramsko pozorište “Na Nevi”, Sankt Peterburg (1996, 1999)
Pozorište lutaka “Kukoljni dom”, Sankt Peterburg (2004)
Sanktpeterburško pozorište lutaka “Pas lutalica”, St. Peterburg (2006)
Astrahansko državno pozorište lutaka, Astrahan (2000)
Pozorište lutaka “Kolobok”, Volgograd (2001, 2002, 2014)
Murmansko oblasno pozorište lutaka, Murmansk (2003)
Pozorište lutaka “Lutke i ljudi”, Moskva (2005)
Kamčatsko oblasno pozorište lutaka, Petropavlovsk Kamčatski (2007)
Državno pozorište lutke, glumca i maske “Arlekin”, Omsk (2008)
Sanktpeterburško pozorište muzičke komedije (2008)
Penzensko regionalno pozorište lutaka „Kukoljni dom“, Penza (2009, 2010)
Hakaško nacionalno pozorište lutaka „Skazka“, Abakan (2009)
Jekaterinburško pozorište lutaka, Jekaterinburg (2010)
Kalmičko pozorište za mlade “Džangar”, Elista (2010)
Sahalinsko pozorište lutaka, Južno-Sahalinsk (2010)
Irkutsko pozorište lutaka „Aistjonok“, Irkutsk (2011)
Krasnojarsko pozorište lutaka, Krasnojarsk (2011)
Belgorodsko državno pozorište lutaka, Belgorod (2012)
Kostromsko pozorište lutaka, Kostroma (2012)
Kursko državno pozorište lutaka, Kursk (2012)
Dramsko pozorište „Na levoj obali”, Novosibirsk (2012)
Pozorište za mladu publiku Republike Sakhe, Jakutsk (2012)
Pozorište lutaka i glumaca „Skomoroh“, Tomsk (2013)
Vologdsko pozorište lutaka „Teremok“, Vologda (2013)
Pozorište lutaka „Ulger“, Ulan-Ude (2013)
Ivanovsko pozorište lutaka, Ivanovo (2014)
Pozorište „Severna scena“, Novi Urengoj (2015)
Samarsko pozorište lutaka, Samara (2015)
Pozorište „Žirafa na preklapanje“, Sankt Peterburg (2016)
Pozorište „Karabaska“, Perm

SAD

Lutkarska produkcija Džima Gembla, Los Anđeles (2000, 2003, 2005)
Pozorište “Maska”, Betlehem, CA (2006)
Pozorište “Drama of Works”, Bruklin, Njujork (2007)

Slovačka

Pozorište lutaka, Nitra (1994, 2001)
Staro pozorište Karola Spišaka, Nitra (2005)
Trnavsko pozorište, Trnava (1995)
Gradsko pozorište lutaka, Bratislava (1996, 2003, 2006, 2008)
Pozorište “Piki”, Pezinok (1997)
“Teatar u koferu”, Košice (1999)
Pozorište lutaka, Košice (2000, 2009)
Pozorište lutaka “Maškrta”, Košice (2002, 2004)
Pozorište lutaka na raskršću, Banska Bistrica (2007)
Pozorište lutaka Žilina (2010)

Slovenija

Lutkarski studio “Drvara”, Ljubljana (2001)
Mini teatar, Ljubljana (2002, 2004, 2010, 2012, 2013, 2014, 2016)
Pozorište lutaka, Maribor (2003)
Pozorište “Konj”, Ljubljana (2007)
Teatar Matita, Koper (2008)
Pozorište lutaka Ljubljana (2009, 2015, 2016)
Zavod Federacija Ljubljana (2010)
Forum Ljubljana, Ljubljana (2011)
Pozorište „Glej“, Ljubljana (2013)

Srbija

Dečje pozorište – Gyermekszínház („Kurir Jovica“), Subotica (1994 x 2, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016)
Narodno pozorište “Toša Jovanović”, Zrenjanin (1994, 1999, 2001, 2003, 2004, 2008, 2010, 2013)
Pozorište mladih, Novi Sad (1994, 2000, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2012, 2013, 2014, 2015)
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad (2006, 2016)
Pozorište lutaka “Pinokio”, Zemun / Novi Beograd (1994, 1997, 1998, 2000, 2002, 2003, 2006, 2008, 2009, 2015, 2016)
Malo pozorište “Duško Radović”, Beograd (1995, 2004, 2005, 2011)
Pozorište “Boško Buha”, Beograd (1997, 2004, 2005)
Pozorištance “Puž”, Beograd (2004)
Lutka scena “Pepino”, Niš (2002)
Pozorište lutaka, Niš (1994, 1999, 2002, 2003, 2006, 2007, 2008, 2012, 2013)
Narodno pozorište, Kikinda (2012)

Španija

Pozorište lutaka “El retablo”, Madrid (2006)
Pozorište Fernana Kardame, Alkala la Real, Andaluzija (2007)
Pozorište Đordija Bertrana, Barselona (2009)
Pozorište “Dežabu”, Pasaia (2010)
El Teatre de L’Home Dibuixat, Kasteljon de la Plana (2012)

Švajcarska

Panalalove lutke, Vesi/ Ženeva (1995, 1997, 1999, 2002, 2003)

Švedska

Teatar „Spektaklet“, Upsala (2002)
Pozorište Stafana Bjerklunda, Čevlinge (2007)

Turska

Tradicionalno tursko pozorište senki “Karađoz”, Bursa (2003)
Istambulsko pozorište senki, Istambul (2006)
Pozorište lutaka „Leteće ruke“, Luleburgas (2011)

Ukrajina

Kijevski državni teatar mladih gledalaca “Na Lipkama”, Kijev (2000)
Zakarpatsko oblasno pozorište lutaka “Bavka”, Užgorod (2002, 2003, 2009, 2014)
Pozorište lutaka Užgorod, Užgorod (2005)
Rovensko pozorište lutaka, Rovno (2004)
Pozorište lutaka, Donjeck (2006)
Poltavsko pozorište lutaka, Poltava (2007)

Velika Britanija

Tradicionalno englesko pozorište „Mr Punch“, Konrad Frederiks, London (2002, 2003)
Pozorište „String“ – marionete, London (2012)