Međunarodni festival pozorišta za decu - Subotica Međunarodni festival pozorišta za decu - Subotica

Dobitnici Malog princa

Međunarodni festival pozorišta za decu - Subotica

Festival svake godine izabranim istaknutim umetnicima i naučnicima dodeljuje Nagradu za životno delo „Mali princ“, za izuzetan doprinos razvoju kulture i scenske umetnosti za decu. Nagrada „Mali princ“ dodeljuje se obliku umetničke skulpture istaknutog crnogorskog vajara Mije Mijuškovića, ispod Nehaja (Sutomore, Crna Gora). Dosadašnji dobitnici Nagrade za životno delo „Mali princ“ za izuzetan doprinos razvoju kulture i scenske umetnosti za decu:

2018

Vjeslav Hejno

Vjeslav Hejno

Poljska
Pop Dušan Đurđev

Pop Dušan Đurđev

Srbija

2017

Boris Goldovski

Boris Goldovski

Rusija
Ljubica Beljanski-Ristić

Ljubica Beljanski-Ristić

Srbija

2016

Mimo Kutikio

Mimo Kutikio

Italija
Zoran Hristić

Zoran Hristić

Srbija

2015

Pančo Pančev

Pančo Pančev

Bugarska
Minja Subota

Minja Subota

Srbija

2014

Geza Balog

Geza Balog

Mađarska
Timoti Džon Bajford

Timoti Džon Bajford

Ujedinjeno Kraljevstvo/Srbija

2013

Eva Farkašova

Eva Farkašova

Slovačka
Predrag Bjelošević

Predrag Bjelošević

Republika Srpska, BiH

2012

Luko Paljetak

Luko Paljetak

Hrvatska
Donka Špiček

Donka Špiček

Srbija

2011

Eustaciju Gregorijan

Eustaciju Gregorijan

Rumunija
Irena Tot

Irena Tot

Srbija

2010

Nikolaj Naumov

Nikolaj Naumov

Rusija
Igor Bojović

Igor Bojović

Serbia

2009

Vladimir Predmerski

Vladimir Predmerski

Slovačka
Miroslav Radonjić

Miroslav Radonjić

Srbija

2008

Džim Gembl

Džim Gembl

SAD
Laslo Ripco

Laslo Ripco

Srbija

2007

Viktor Klimčuk

Viktor Klimčuk

Belorusija
Henrik Kemenj

Henrik Kemenj

Mađarska
Branko Milićević

Branko Milićević

Srbija

2006

Edi Majaron

Edi Majaron

Slovenija
Ljubivoje Ršumović

Ljubivoje Ršumović

Srbija i Crna Gora

2005

Atanas Ilkov

Atanas Ilkov

Bugarska
Milena Jeftić Ničeva Kostić

Milena Jeftić Ničeva Kostić

Srbija i Crna Gora
Živomir Joković

Živomir Joković

Srbija i Crna Gora

2004

Janoš Mecner

Janoš Mecner

Mađarska
Radoslav Lazić

Radoslav Lazić

Srbija i Crna Gora

2003

Albreht Rozer

Albreht Rozer

Nemačka
Slobodan Marković

Slobodan Marković

Srbija i Crna Gora

2002

Jozef Krofta

Jozef Krofta

Češka
Šandor Hartig

Šandor Hartig

Jugoslavija

2001

Margareta Nikulesku

Margareta Nikulesku

Rumunija
Milenko Misailović

Milenko Misailović

Jugoslavija

2000

Henrik Jurkovski

Henrik Jurkovski

Poljska
Srboljub Lule Stanković

Srboljub Lule Stanković

Jugoslavija
Međunarodni festival pozorišta za decu - Subotica